Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z Jeruzaléma k Obamovi, přes radar k Paroubkovým preferencím

20. 07. 2009 22:05:15
Je to dospělém chování vlády a o starání se o potřeby občanů. ------------------------------------------------------------------------------ Prezident Obama vyzval Izrael k zastavení výstavby ve východním Jeruzalémě. A v Izraeli ticho po pěšině. Celý pátek a Sobotu i neděli. V pondělí vystoupil s projevem primátor Jeruzaléma. V projevu řekl mimo jiné toto:

Výstavba v Jeruzalémě není v kompetencích vlády a nemá do ní co mluvit ani americký prezident, a to při vší úctě k jeho úřadu. V Jeruzalémě se staví podle dlouhodobě schváleného územního plánu, který je v odpovědnosti mé a v odpovědnosti zastupitelstva. Naší povinností je reagovat na přirozený přírůstek obyvatel hlavního města Izraele. Ve východním Jeruzalémě židé žili, žijí a žít budou. V případě míru s Palestinci počítáme dokonce s nárůstem obyvatel. Proto, při vší úctě k názorům pana prezidenta obamy o výstavbě v Jeruzalémě rozhoduji já.

Neboli jinými slovy. „Pane prezidente, starejte se o své americké problémy, které vám nescházejí, a o mé město a o mé problémy se postarám já.“

To ve mně vyvolává ve vzpomínku na to, jakou nelibost mě způsobuje pan Paroubek, svým nekompetentním jednáním ohledně radaru. Za prvé, radar je dávno mrtvý a pohřbil ho Obama s Putinem. Nevím, jestli to vůbec víte, ale v izraelském tisku se o tom mluvilo podrobně, protože to byla izraelská zakázka.

Pan Paroubek si po té milostivě jede do Moskvy a začne v Česku kafrat o tom, že on s radarem nesouhlasí. Jako by se ho někdo vůbec ptal. Česká republika se v příběhu radaru chovala zcela hloupě a nesebevědomě. Téma je skvělým příkladem toho, jak čeští politici kašlou na zájem země a honí si preference. Věc radaru byla od počátku odborná, a otázka měla být, jestli je to dobré pro České občany a pro zemi. Pokud ano, je nutné se zeptat, co tomu říkají sousedi a EU, protože nežijeme na poušti. Jestli to nevadí a dokonce, může li to být příspěvek k dobré věci prospěšné všem. Ano? Tak kupředu. Rusů se nikdo neptá a nikoho nezajímají a lze je zdvořile odmítnout.

V případě, že se chováte tak hloupě, jak se Česko chovalo a když opozice, vráží nůž do zad obyvatelům, tím, že z nich znovu dělá ruské vazaly, nedivte se, že se dohodne Putin s Obamou. Sami jste dali Putinovi legitimaci jednat. On se vás pane Paroubku, ptát nebude. Vy jeho ano. Protože vy se cítíte a chováte jako jeho poddaný a ne jako hrdý představitel, hrdého národa.

Pamatujte.

Otrokem je ten, kdo se cítí otrokem. To je o vás pane Paroubku.

Dále to je nejen o panu Paroubkovi. Je dobré, když se politik koukne do průzkumů a ví, co obyvatelé chtějí. Není dobré, když svoji politiku upravuje jen podle toho, co chtějí. Strana ztrácí svoji osobnost a svoji formu a ze strany levicové či pravicové se stává stranou populistickou, neboli stranou reagující na to co od ní chtějí. Dám vám příklad na školní třídě deseti mladých lidí.

Proti sobě stojí páni „O“ a „P“.

Podle průzkumu chce každý mercedes, vilu, milion dolarů, marihuanu a maturitu bez učení. Přichází pan „P“ a má projev. V projevu nabídne vše kromě marihuany. Studenti šílí nadšením. Pan „O“ přijde místo toho s projevem. Podívejte se, já vím, že chcete to a to, ale když vám to dám, během několika měsíců zkrachujeme a nebudete mít nic. Já vám nabízím, kolej, tvrdé učení, do školy budeme jezdit společně mikrobusem a v budoucnu, když se budete snažit, bude i ten mercedes i ta vila a možná i milion dolarů. Nakonec studenti půjdou s panem „O” protože pochopí, že pan „P“ jim slibuje věci jen proto, že je chtějí. Zítra budou chtít růžového slona, slíbí jim jej. Sliby nic nestojí, a vždy lze najít viníka, proč to nevyšlo. Pan „O“ vyhraje ne proto, že všichni půjdou s ním, ale proto, že jej nakonec podpoří většina. Když ne, je na tom také něco, studenti později zjistí, že pan „O“ měl pravdu.

Příklad jsou poplatky. Na vině jsou soudci.

ČSSD slibuje vzdušné zámky, jen si na ně sáhnout. Má ve výkladu nádhernou pozlacenou křišťálovou vázu, ale když ji vezmete do ruky, zjistíte, že je to jen z plastiku a zlato je jen barva. Ta váza se nazývá paní Zubová, Paní Brožová, pan Ploc a další. Oni jsou oblíbení, a proto je ČSSD chce. Pan Paroubek nechápe, že to je to, co mu zlomí vaz a snižuje preference. Oni ti lidé nejsou opravdoví, nejsou představitelé levice, nemluví řečí voličů a jsou schopni vyplodit, projevy jako paní Brožová, která by se přece za chuďasa nevdala. Proletářka. Nemám nic proti těmto lidem, ale oni se nehodí tam, kde jsou.

V tom má Miloš Zeman, pravdu, ČSSD není levicová strana a nehájí zájmy těch, kteří ji volí. A ti dělníci ve fabrikách už to vědí.

To samé platí o ODS ale v modrém. Pokud si ODS myslí, že se pravicoví voliči chytí na přirození pana Topolánka nebo na nahá těla politiků, mýlí se. Já očekávám od pravicové strany program a dospělé chování. Ne vztyčený prostředník, urážející Entropu anebo „inteligentní“sdělení, že to Evropě osladíme.

To je dáno, nedostatkem myšlení a sebedůvěry současných politiků.

Směr politika by měl být : mám svůj program, vím, že se nebude líbit všem, ale většině nabízí dobré řešení. Ne si dát do programu to, co já jako volič chci a pak mi ukázat prostředník, urážet sousední státy, nebo naopak nechat v zahraničí mlátit české občany, nechat je prohlížet na neexistujících hranicích s Německem, nebo si mlčky nechat uvalit víza od Kanady.

A je ticho po pěšině. Zase! Po obyvatelích Česka nikdo ani nevzdechne, jako by neměli úctu a zastání u svých zvolených zástupců.

Pravicovou alternativu máme, ale co je s levicí Miloši Zemane!

Blogger Polanecký by si povzdechl:“ Tak to Paroubkovi kleslo“. Tedy ty preference.

Já dodám:“ Topolákovi to naopak stouplo“. Ale nejsou to ty preference.

Autor: Vladimir Danicek | pondělí 20.7.2009 22:05 | karma článku: 23.88 | přečteno: 1874x

Další články blogera

Vladimir Danicek

Není máslo ani toaleťák nejsou vejce ani vata ani vložky mezi nožky

Mám před sebou tu surrealistickou scénu, jak sestry u nás na Karláku v nemocnici křičí “ holky přišly vložky“ a hrnou se každá z nich si ukrást balík vložek, protože český slogan zní: „Nejsou vložky mezi nožky, není toaleťák“.

9.10.2017 v 9:08 | Karma článku: 24.81 | Přečteno: 971 |

Vladimir Danicek

Kradou vám váš majetek, Lithium jsou výplaty, byty, auta, které můžete mít.

ČSSD je přesvědčena že může beztrestně vzít každému z Vás 300 000 korun. Dar Lithia zadarmo „Australanům“.

7.10.2017 v 9:52 | Karma článku: 44.22 | Přečteno: 4792 |

Vladimir Danicek

Obelhaní

Tak tady máme konec aféry Herman Brady. Ale před tím, než sklouzneme k jakýmkoli závěrům, pojďme si zopakovat fakta. Fakta jsou také skutečnosti. Tak pěkně po pořádku.

28.10.2016 v 2:55 | Karma článku: 38.63 | Přečteno: 1376 |

Vladimir Danicek

Začátek prezidentské volební kampaně 28.10.2016.

Ano prezidentská volební kampaň začala. Začala včas a první volební mítink bude 28. 10. 2016 na Staroměstském náměstí. Přítomní budou v zásadě všichni hlavní protikandidáti a jejich strany.

24.10.2016 v 7:30 | Karma článku: 33.75 | Přečteno: 1163 |

Další články z rubriky Politika

Karel Ábelovský

Geniální tah - vážně nám chtějí z "Ruska" nakukat, že vše je čirá náhoda?

... návštěva prezidenta Miloše Zemana v Rusku a článek na webu ruské armádní televize Zvezda o tom, že bychom měli být za okupaci v roce 68 ́ vlastně vděční! Je to snad pravda, nebo jen pouhá fraška?!

24.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Miroslav Václavek

Šok, víme první – Miloš Zeman věnoval Karlovy Vary Rusku!

Jak všichni dobře víme, pan prezident před několika dny odcestoval na cestu do Ruska, kam jej pozval Vladimír Putin, s kterým se osobně zná, jakožto se svým řídícím důstojníkem z Drážďan.

24.11.2017 v 6:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Republika pod novou vládou

Podle chování ministrů spravedlnosti dvou nejsilnějších stran a podle chování předsedů těchto stran, lze téměř s jistotou předpovědět, že republika bude i nadále trochu reformovaným totalitním státem.

24.11.2017 v 4:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Robotizace ještě jednou

Již několikrát jsme psal o robotizaci a jak nás zasáhne a že to bude poměrně brzo. A asi to bude rychleji než jsem odhadoval. Domníval jsem se, že to potrvá minimálně 20 let spíše 30 let. Dnes to vidím poněkud jinak. Robotizace

23.11.2017 v 22:27 | Karma článku: 3.67 | Přečteno: 145 | Diskuse

Jiří Dohnal

Pravda o 17. listopadu podle hradu

Podle dobrých zdrojů z hradu je mediálně propagovaný výklad událostí 17. listopadu značně pomýlený. Pojďme uvést na pravou míru několik základních omylů, které se znovu a znovu každý rok tradují:

23.11.2017 v 21:13 | Karma článku: 16.04 | Přečteno: 363 | Diskuse
Počet článků 93 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3690

Především jsem lékař, mám svoji kliniku a svoji společnost a mám rád svoji profesi.Jsem pravicově zaměřený člověk. Představuji své názory a svůj pohled s výhodou nadhledu od jinud! Nikomu nic ndlužím a od nikoho nic nechci. To je moje výhoda. Můj názor je, že každý člověk by něl být zodpovědný za své činy a neschovávat se(v tomto případě za Nick), a proto na reakce anonymů nereaguji. Chceš diskutovat? Seber odvahu.Jinak není očem mluvit.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.