Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset důvodů blyštivého úspěchu Jiřího Paroubka.

29. 05. 2009 21:20:55
Jako mnohé z Vás mě zaujal o deseti příčinách nenávisti Paroubka. A podotýkám, že to bude pravicový rozbor bez předsudků. Takže vy levičáci nejásejte, a ke smutku vás pravičáků se budu snažit být objektivní. Na potržených větách jsou odkazy, stačí kliknout.

Paroubek je... doplňte si co chcete.

Jenže tento pán je velmi úspěšným politikem a s přehledem bere více než třetinu hlasů voličů. Kdyby tomu tak nebylo, ČSSD by se ho dávno zbavila, tak jako se zbavila Špidly a Grosse. Těch dvou posledně jmenovaných nezbavil politickou scénu Topolánek s Kalouskem, ale vy milí čtenáři, kteří jste rozhodli o poklesu preferencí pod dvacet procent. Příchod pana Paroubka byl vynucen neúspěchem jiných, vzpomínáte?

Tak proč je sakra ten Paroubek tak oblíbený?

1. Je vůdcem, nebo jak on říká předákem sociálních demokratů, tato strana bere ze své podstaty plus mínus třetinu voličů. A tím nic neuděláme. Je nutné podotknout, že bez komunistů by brali také asi třetinu. Pokud zde budou komunisté a pokud s nimi nepůjdeme do koalice, budeme odsouzeni k vládě sociální demokracie ještě na dlouhé roky. Protože oni s nimi půjdou do koalice nebo do kryptokoalice.
Zde je řešením, zrušení KSČM. A pokud se chcete zbavit Paroubka, nevolte ho. Potom ho Sociální demokracie vymění. Sociální demokracie se ale nezbavíte.

2. Chová se a mluví jako skutečný vůdce sociální demokracie. Pokud si poslechnete slovník ostatních předáků, pochopíte, že zapadá do kolektivu. Oproti velmi populárnímu vůdci sociální demokracie v Izraeli, bývalému odborovému předákovi Amiru Percovi je jen slabým odvarem. Nikdo se nad tím nepozastavuje. Sociální demokraté takoví jsou a jsou takoví proto, aby měli stejnou řeč jako jejich voliči. Někdy mám pocit, že to Paroubek hraje. Nevím.

3. Chová se jako skutečný vůdce lidu. Je rozhodný, nabízí jednoduchá a přímá řešení, je sebevědomý. Není důležité, co bude potom, lid chce slyšet, rozhodného přímého politika. Takovíto lidé na české politické scéně chybí, a proto jsou Paroubek s Rathem tak úspěšní. Pokud byste toto chování oblékli do jiného, méně arogantního a důstojnějšího kabátu, mohlo by se jednat o jiného moderního politika typu Sarkozyho. Do něho má dnes Paroubek sice hodně daleko, ale v budoucnu?


4. Je morálně čistý. Ať děláte, co chcete, nenajdete na něho špínu. To je v současné prohnilé, zkorumpované české společnosti velmi důležité. Dokonce nejdůležitější. To co podrazilo nohy Topolánkově vládě, byly nejrůznější čachry, podvody a podvůdky, včetně vydírání. (To je skutečnost ne pro diskusi, jestli někdo zapomněl, ať si přečte noviny za poslední dva roky. Vláda byla ke konci rozhádaná a rozklížená, neschopná schválit zákony.) Paroubek jim dal jen ránu z milosti. V budoucnu uvidíte, že to bylo kouzlo nechtěného pro dobro věci.


5. Má mladou a krásnou manželku, která se vhodně vkládá do politiky, a jak říkají s despektem moji přátelé. "Snaží se polidštit zvíře." To funguje skvěle nejen v Česku, podívejte se na Natanyahu, Sarkozyho, Berlusconyho, Obamu a mnoho dalších. Říká se tomu momentum. A když paní Petra otěhotní, vyvolává další sympatii. Naopak útoky proti ní vyvolávají antipatii proti útočníkovi.

Nehledě na to, že poslední vydání Raula bylo prostě nevkusné a opravdu mě nepobavilo. Sorry pane Mareši. Jinak dobrý, ale tohle jste opravdu přehnal. Dělat si legraci z těhotný ženský, není moc vtipný.

Navíc. Kdybych byl předákem pravice, vynadal bych Reflexu za toho posledního Raula, protože, jestli Paroubek vyhraje volby, tak to bude i kvůli tomu.

6. Pravice neumí oslovit levicové voliče. Pravicové strany nejen, že nenašli skutečného vůdce, ale nenacházejí společnou řeč s voliči, které se sociální demokracii oslovit daří. To jsou jiní lidé, než soukromníci a podnikatelé. Jsou to lidé většinou se základním vzděláním, dělníci ve fabrice od šesti do dvou, ženy v domácnosti. Jsou to chudí lidé, kteří si důstojně vydělávají na skromné živobytí a mnohdy žijí z ruky do huby. Jsou to lidé, pro které má těch třicet korun význam. Možná se jim až zas tak nelíbí sociální demokracie, ale vy jim nedáváte alternativu. Praha je daleko, Topolánka znají z Billboardu a Paroubek k nim přijede. Sám pan ministr MUDr. David Rath jim přijede změřit tlak a to na ty lidi působí. Co na tom, že už dávno ministrem není.

7. Pravice svojí protiparoubkovskou kampaní posiluje Paroubka. To jsem vysvětlil ve svém předchozím článku. Znovu, není důležité, co o Paroubkovi říkáte. Je důležité, že se objeví na reklamě. ODS navíc udělala ty billboardy tak blbě, že vypadají jako propagace ČSSD. Rozumějte. Tak to vidí ten dělník, nebo nevměstnaný. On vidí Paroubka, on nechápe tu nadsázku. Nadsázku pochopím já, moji přátele. Tito lidé vám řeknou na rovinu, že to chtějí slyšet prostě. Pravice se svými billboardy obrací na přesvědčené a ti, které chce oslovit, jí nerozumí, nebo, ještě hůře, rozumí naopak.


8. Jiří Paroubek je směšný a to někdy tak, že mě tečou slzy smíchy, když čtu jeho vážně míněný blog. Jeho výroky jsou mnohdy velmi veselé a jsou vděčným tématem vtipů a lidové slovesnosti. A protože je Paroubek „jedním z nich”, jak ho jeho voliči berou, ještě více to upevňuje jeho pozici.


9. Jiří Paroubek dovede umně využít útoků vedených proti němu a obrátit je proti svým politickým soupeřům. Vzorem může být vajíčkiáda. Vrhači si pozdě uvědomili, že svými útoky slouží ČSSD a že je Jiří Paroubek umně využívá. K poučení z krizového vývoje si přečtěte MFD z 28. 5. 2009.

Musím pochválit ODS za skvělý volební spot. Mohla brát volby ve velkém , ale vajíčkáři a pan Mareš jí prostě řečeno zařízli.

Jiří Paroubek se tak může oprávněně radovat z volebního vítězství, zajištěného vajíčkáři a Reflexem, kteří se připojili k jeho volební kampani.

Pamatujte Jiří Paroubek tak nevypadá, ale je důstojným a nebezpečným soupeřem a není radno ho podceňovat.


10.Noviny a novináři a zvláště bulvár. Jiří Paroubek je vděčným tématem, novin i blogů a jedním z nečastěji diskutovaných témat. Proto se záměrně nepřipojuji do diskusí o něm. Je dlužno podotknout, že řada jeho voličů se přečte Blesk a podívá se na Novu a naše intelektuální žvásty jsou jim šumafuk. A na Nově vidí chudáka Paroubka umazaného od vajec, a slyší, že pomluvili a urazili jeho těhotnou ženu, na Blesku vidí jeho prasečí hlavu a čtou „Složíme se na Jirku“ a je to. Někdo z těch lidí čte jinak skvělý článek pana Dolejšího o deseti příčinách, proč mladí nenávidí Paroubka.

Ani náhodou.

Je toho mnohem víc, ale to je už otázkou pro Vaši diskuzi přátelé.

 

Autor: Vladimír Daníček | pátek 29.5.2009 21:20 | karma článku: 21.88 | přečteno: 2928x

Další články blogera

Vladimír Daníček

Obelhaní

Tak tady máme konec aféry Herman Brady. Ale před tím, než sklouzneme k jakýmkoli závěrům, pojďme si zopakovat fakta. Fakta jsou také skutečnosti. Tak pěkně po pořádku.

28.10.2016 v 2:55 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1168 |

Vladimír Daníček

Začátek prezidentské volební kampaně 28.10.2016.

Ano prezidentská volební kampaň začala. Začala včas a první volební mítink bude 28. 10. 2016 na Staroměstském náměstí. Přítomní budou v zásadě všichni hlavní protikandidáti a jejich strany.

24.10.2016 v 7:30 | Karma článku: 33.58 | Přečteno: 1133 |

Vladimír Daníček

Clanek smazan

Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou

30.12.2014 v 12:26 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 4624 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Pomáhat a chránit

Kromě politiků jsou častým terčem lidové slovesné tvořivosti také policisté, a proto je v naší soutěži o hledání přiléhavého synonyma nemůžeme opominout.

23.9.2017 v 19:39 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 553 | Diskuse

Ivana Pavlisková

Náhradník

Mnozí to znáte. Někdo nemůže absolvovat nějaký program, který nejde zrušit, je zaplacený a je škoda ho nechat propadnout. Někdy to přímo kápne do noty a je z toho fajn „výlet“. A někdy? Škoda mluvit.

23.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 322 | Diskuse

Jana Slaninová

Vůně drožďové pomazánky

Babička byla receptový experimentátor. Vždycky když dostala nový recept, šoupla si brýle na dálku na čelo, nasadila čtecí brýle a polohlasně luštila obsah. Takhle objevila třeba patizony.

23.9.2017 v 17:44 | Karma článku: 20.76 | Přečteno: 557 | Diskuse

Martin Mařák

Listy z Umwurfu

Umwurf si musíš najít sám, neboť k němu nevede žádná značená cesta, je prostě schovaný někde v hlubinách, či výšinách hor, uprostřed lesů, kde tě nebudou otravovat zástupy turistů a podobně.

23.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 179 | Diskuse

Robert Brinda

Noční můra houbařů.

Kategorizuji houbaře: Takyhoubař - houbař - pan houbař - mykolog. Pan houbař by měl znát aspoň deset hub jedovatých a nejméně dvacet jedlých. Protože to splňuji, považuji se za pana houbaře. Občs mi ale zvědavost nedá a hledám:

23.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.14 | Přečteno: 583 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3703

Především jsem lékař, mám svoji kliniku a svoji společnost a mám rád svoji profesi.Jsem pravicově zaměřený člověk. Představuji své názory a svůj pohled s výhodou nadhledu od jinud! Nikomu nic ndlužím a od nikoho nic nechci. To je moje výhoda. Můj názor je, že každý člověk by něl být zodpovědný za své činy a neschovávat se(v tomto případě za Nick), a proto na reakce anonymů nereaguji. Chceš diskutovat? Seber odvahu.Jinak není očem mluvit.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.