Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obelhaní

28. 10. 2016 2:55:20
Tak tady máme konec aféry Herman Brady. Ale před tím, než sklouzneme k jakýmkoli závěrům, pojďme si zopakovat fakta. Fakta jsou také skutečnosti. Tak pěkně po pořádku.

Začněme serverem Seznam z pondělí 24. 10. 2016 originál zde.

  1. Server Seznam říká:

„Příběh vyznamenání pro Jiřího Bradyho, který je strýcem ministra kultury Daniela Hermana, začíná 2. června 2016, kdy jeho nominaci schvaluje Poslanecká sněmovna. Důležité je ale říci, že se prezident republiky může o tom, komu vyznamenání udělí, rozhodovat zcela sám a nezávisle na nominacích Sněmovny, Senátu či veřejnosti. Až definitivní seznam spolupodepisuje předseda vlády.

8. září se ministr Herman setkává s prezidentem Milošem Zemanem na recepci ke státnímu svátku Slovenska. Herman tvrdí, že tam poprvé přišla na vyznamenání pro pana Bradyho řeč: „8. září odpoledne na slovenském velvyslanectví při rozhovoru pan prezident řekl, že moji nominaci schválil, ale pokud se setkám s dalajlamou, že ji zruší. Takto mi to přímo řekl. Byli u toho dva ministři naší vlády, jeden velvyslanec a myslím, že ještě obsluhující personál.“

Případ Brady

Volali mi, že dostanu řád. Měl jsem o tom mlčet. Brady promluvil o sporu s Hradem

Omluvenek z oslav 28. října přibývá. Další pozvánky posílat nebudeme, vzkázal Hrad

Těmi ministry jsou Jan Mládek (ČSSD, hospodářství) a Dan Ťok (ANO, doprava). Ani jeden z nich Hermanovu verzi nepotvrzuje, nic takového během debaty prý neslyšeli.

Jak případ Jiřího Bradyho ovlivnil dnešní jednání vlády? Referuje reportérka Lucie Stuchlíková.

27. září se Herman znovu schází s prezidentem - jak uvádějí webové stránky Hradu, na Hermanovu žádost. Obsah rozhovoru není znám.

12. října telefonuje šéf prezidentského protokolu Jindřich Forejt Jiřímu Bradymu do Kanady. „Bylo nám oznámeno, že pan Brady dostane Řád T. G. Masaryka, že ta ceremonie je 28. října. Dostali jsme detaily, kolik lidí si na to můžeme pozvat, kdy to začne, jak to bude všechno probíhat," popsala rozhovor manželka pana Bradyho Tereza Bradyová v neděli 23. října poté, co s manželem přiletěla do Prahy (video ZDE). Forejt už dřív odmítl, že by panu Bradymu vyznamenání přislíbil.

V úterý 18. října se ministr Herman schází ve svém úřadu s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou (video ZDE), který je v Česku hostem konference Forum 2000. Podle očekávání znovu protestuje čínská ambasáda.

Dalajlama v Praze

Sobotka dal od dalajlamy ruce pryč, lidovečtí ministři ho však přijmou

Herman to tak nemyslel, vzkázali politici do Číny. Školy na protest vyvěsily vlajky Tibetu

Prezident Zeman, premiér Sobotka, předseda Senátu Štěch a předseda Sněmovny Hamáček vydávají společné prohlášení, v němž opakují, že Česko oficiálně uznává jedinou a nedělitelnou Čínu.

Ve středu 19. října podepisuje premiér Sobotka seznam vyznamenaných. Jméno Jiřího Bradyho na něm podle premiéra není.

V pátek 21. října vychází v internetovém deníku Aktuálně.cz text, díky němuž se celý příběh dostává na veřejnost. Ministr Herman postupně potvrzuje detaily, ve večerním vysílání Událostí, komentářů poprvé říká, že prezident Zeman podmínil vyznamenání pro Bradyho tím, že se nesejde s dalajlamou.

Ve stejný den o sporu mezi Hradem a ministrem píší New York Times.

V sobotu 22. října vydává své stanovisko Hrad. Píše se v něm, že seznam vyznamenaných je tajný a že o vyznamenání pro svého strýce žádal prezidenta písemně sám Herman.

V neděli 23. října večer přilétá do Prahy pan Brady s manželkou. Ministr Herman na letišti poprvé ukazuje SMS zprávu ze čtvrtečního večera, kterou mu měl zaslat hradní ceremoniář Forejt a ve které mu oznamuje, že návrh na vyznamenání je „pro letošek odložen”.

Ministr Herman ukázal SMS a dopis z Hradu.

V pondělí 24. října se začíná rozrůstat seznam lidí, kteří kvůli aféře Brady nepřijdou na udělování státních vyznamenání v pátek 28. října na Pražský hrad. Definitivně se ukazuje, že oslavy státního svátku budou nejméně dvě: jedna na Hradě, druhá na Staroměstském náměstí.“

Konec citace. Je třeba podotknout, že v době vydání nebyla známa základní fakta.

Tato fakta doplnila ještě týž den prohlášení ministrů Mládka a Ťoka kteří tvrzení pana minstra Hermana popírají. Zde.

SMS a dopis z Hradu dokazují jen to, že pan ministr byl v kontaktu s úředníky na Hradě.

Týž den šéf hradního protokolu Jindřich Forejt říká v Aktuálně TV, že vyznamenaní mají informace o ocenění písemně a několik týdnů dopředu a dodává, že udělení vyznamenání můsí schválit kanadská vláda. Protože pan Brady je občanem Kanady.

ČTK přináší oficiální prohlášení mluvčího kanadského vyslanectví pana Michaela Vlčka: Velvyslanectví Kanady, jejíž občanství má Jiří Brady, nedostalo žádnou informaci o tom, že by měl dostat české státní vyznamenání. Server Parlamentní listy, k tomu dodává překlad oficiálního protokolu Vlády Kanady. Zde.

A teď pár poznámek:

Je třeba dodat, že v odpověď na tuto neověřenou informaci 22. října 2016 Místopředseda sněmovny Petr Gazdík a minstr Marian Jurečka svolali demonstraci na 28.10.2016 jako protest proti Prezidentu Zemanovi.

Řekněme, že by skutečně prezident Zeman rozhodl, že za dobré chování pana ministra Hermana udělí panu Bradymu řád. Nezlobte se, i kdyby všichni od té chvíle pracovali jen na tom, nikdy by to časově nemohli stihnout.

Jistě někteří z vás byli přijati na vyšší školu, nebo do práce nebo jste podali jakoukoli žádost. Zdali vám někdo někdy sděloval oficiální informace ústně nebo telefonicky? Vždy to bylo písemně, že?

V době aféry se objevil nový zápis ve Wikipedii 21. 10. 2016, 17:27‎ Ivannah (diskuse | příspěvky)‎ . . (1 312 bajtů) (+1 312)‎ . . (Nová stránka: {{Pracuje se}} {{Infobox - osoba}} {{Příbuzenstvo|příbuzenstvo= {{Příbuzný|synovec|Daniel Herman}} }} '''Jiří Brady''' ( 9. února 1928, Nové Město na M...), je pravda že byly i starší zápisy v angličtině, velmi stručné a jen základně informativní.

Zeptejte se jakéhokoli vyšetřovatele, prokurátora, anebo soudce. Každý zločinec bude přísahat na svou čest, že je nevinný, že nic neprovedl a že on mluví pravdu. Věřili byste mu?

Asi ne, že. A proč tedy věřit ministru Hermanovi, když všechny důkazy a výpovědi nezávislých a ctihodných lidí dokazují, že lže on?

To nejhorší zlo Pana ministra není jen v tom, že nás všechny obelhal, anebo se o to alespoň pokusil. Zlo je to, že zneužil starce, který se nemohl bránit. A za to, si zaslouží potrestat.

Zajímavé je to, co se stalo poté, kdy vyšla najevo lež pana ministra.

26.10.2016 se v pořadu pana Krause shromáždili v odezvě k chování pana prezidenta vůči panu Bradymu politici opoziční spolu s politiky bývalými i některými umělci a dehonestovali a uráželi prezidenta České republiky.

Pan ministerský předseda a paní Krnáčová dali panu Bradymu ocenění.

Pan Pithart odstoupil z kandidatury na prezidenta republiky.

Shrnutí:

Víte je to ostuda, že se našlo tolik lidí, kteří sedli na lep, podvodníkovi a bez důkazů uvěřili, že prezident provedl něco špatného. Je otřesné, že tento pán, zneužil pro své podlé cíle devadesátiletého staříka. Je to zneužití, těch, kteří se nemohou bránit. Proto vysoce oceňuji gesto pana premiéra, který po celou dobu věděl pravdu i pana prezidenta, že panu Bradymu navrhli udělení jiného ocenění.

Je ohromné, kolik se našlo těch, kteří se jali hledat pravdu a patří jim za to dík.

Je mi líto těch kteří se 28.10.2016 shromáždí na Staroměstském náměstí, jsou to lidé naší minulosti. A je to dobře, protože lež a nenávist zůstane dole na Staromáku.

A na hradě Pravda vítězí, alespoň je tam tak napsáno v dobách kdy tam nevisí červené trenýrky.

A ti, kterých se to týká, by z toho měli vyvodit důsledky a převzít odpovědnost.

Neumím si představit na polických postech pány Hermana & Jurečku & Gazdíka. Demise by jim slušela. U pana Hermana odvolání premiérem a ukončení všech funkcí ve státní sféře na vždy.

Pan Krauz by se měl panu prezidentovi osobně omluvit, alespoň. Škody nadělal dost.

A Prima? Ať klidně odvysílá program s panem Krauzem celý, ať celý národ vidí, co jsou ti lidé na Staromáku zač.

Řekněte, kde se mýlím?

Autor: Vladimír Daníček | pátek 28.10.2016 2:55 | karma článku: 37.91 | přečteno: 1168x

Další články blogera

Vladimír Daníček

Začátek prezidentské volební kampaně 28.10.2016.

Ano prezidentská volební kampaň začala. Začala včas a první volební mítink bude 28. 10. 2016 na Staroměstském náměstí. Přítomní budou v zásadě všichni hlavní protikandidáti a jejich strany.

24.10.2016 v 7:30 | Karma článku: 33.58 | Přečteno: 1133 |

Vladimír Daníček

Clanek smazan

Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou

30.12.2014 v 12:26 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 4624 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Profesor Fiala ostře protestuje proti mediálnímu nadržování Zaorálkovi!

Za měsíc už bude jasné, kdo z politiků má sáhnout po pistoli, (pokud tak neučinil ihned po vyhlášení výsledků voleb) aby si proklál kulí hlavu. Věřme, že přitom nepůjde, až na jedinou výjimku, že ANO, o hromadnou sebevraždu.

23.9.2017 v 21:42 | Karma článku: 16.97 | Přečteno: 477 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Rozhodne migrace volby?

Německo stojí před historickou volbou: již za několik hodin bude zvolen nový Bundestag. Etablované strany se dlouho snažily vyhnout přímé konfrontaci se systémově kritickou AfD.

23.9.2017 v 20:45 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 925 | Diskuse

Adam Tomáš

Když tři ničí totéž, není to totéž.

Dnešní (23.9.2017) příloha Lidových novin Orientace přinesla obsáhlý článek prof. PhDr. Pavla Kaliny, PhD. týkající se nového ikonoklasmu v USA spojeného s údajně zacelenými ranami otrokářství, rasismu a občanské války.

23.9.2017 v 18:35 | Karma článku: 7.85 | Přečteno: 476 | Diskuse

Pavel Kamas

Jmenuji se Jiří Paroubek. Kdo z vás takové jméno má?

Pan Paroubek je částečně aktivní i zde na blogu a má svoje názory, to je v pořádku. Dámy a pánové, má ještě soudnost?

23.9.2017 v 16:47 | Karma článku: 21.21 | Přečteno: 920 | Diskuse

Oldřich Šrámek

Jaká část z důchodů se vrátí státní pokladně zpět?

Pokud si důchodce vše vypěstuje a vyrobí sám, stát z peněz vydaných tomuto jednotlivci na důchod získá zpět velmi malý podíl. Tolik šikovných a fyzicky schopných důchodců žijících na venkově je ale málo.

23.9.2017 v 15:40 | Karma článku: 29.68 | Přečteno: 900 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3703

Především jsem lékař, mám svoji kliniku a svoji společnost a mám rád svoji profesi.Jsem pravicově zaměřený člověk. Představuji své názory a svůj pohled s výhodou nadhledu od jinud! Nikomu nic ndlužím a od nikoho nic nechci. To je moje výhoda. Můj názor je, že každý člověk by něl být zodpovědný za své činy a neschovávat se(v tomto případě za Nick), a proto na reakce anonymů nereaguji. Chceš diskutovat? Seber odvahu.Jinak není očem mluvit.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.