Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začátek prezidentské volební kampaně 28.10.2016.

24. 10. 2016 7:30:00
Ano prezidentská volební kampaň začala. Začala včas a první volební mítink bude 28. 10. 2016 na Staroměstském náměstí. Přítomní budou v zásadě všichni hlavní protikandidáti a jejich strany.

Je to provedeno dobře profesionálně s náležitou mediální podporou.

Pan ministr Herman v roli iniciátora prohlásil, že pan prezident slíbil řád, poté z důvodu, že pan ministr neposlechl jeho žádost nesejít se s nejvyšším církevním představitelem tibetského budhismu, udělení řádu odvolal. Určité množství lidí uvěřilo panu ministrovi a svolalo volební mítink na Staroměstské náměstí. Říkají tomu oslava dne nezávislosti Československa, ale nazvěme věci pravým jménem. Je to legitimní volební mítink a mají na to jistě právo. Trochu mě jen mrzí, že jim skočili na špek jinak dosti inteligentní a prozíraví lidé.

Jiná otázka je prč se vlastně s dalajlámou scházet? Kdo je to dalajláma? Je to nejvyšší kněz a je považován za duchovního vůdce. Titul „dalajláma“ byl poprvé udělen mongolským vládcem Altanem-chánem, který jím v roce 1578 obdaroval Sönam Gjamccha (Čti zde). Nebo se snad ministr schází s nejvyšším Izraelským rabínem, muslimským imámem, hlavním ukrajinským patriarchou atd...? Asi ne že? Ale to je to samé z věcného hlediska.

Na to bych odpověděl Hmmmm.

Pojďme si to rozebrat. Přeložím teď to, co se píše v tisku, do řeči, která nazývá věci pravým jménem.

Neznámý ministr za Lidovce nám řekl, že kvůli tomu, že on je takový silný, zásadový a dobrý člověk. Správňák. Prezident nedal jeho strýci ocenění. Prezident je tudíž neřád, který ublížil nevinné oběti holokaustu.

Toto si vzali za své ti, kteří cítí příležitost se nějak zviditelnit na osobnosti prezidenta ČR. Pokud by toto prošlo v rámci dobrého vkusu prosím, ale neprošlo. Pokud si myslí žurnalista, že když napíše o prezidentovi hrubosti, lidé budou více sledovat jeho server, mýlí se. Tím co napsal, se začlenil po boku takových osobností jako je pan Halík, Janda anebo Kohout. Každý svého štěstí strůjcem.

V Izraeli by to, co řekl pan ministr Herman, neprošlo. V minulosti byl za to odvolán ministr izraelské vlády. To proto, že nemohl dokázat svá slova. Obvinění je tak závažné, že by měl pan minstr umět svá slova dokázat. Nebo odejít.

Myšlení v Izraeli je jiné. V Česku dosud panuje tak zvaná totalitní (chcete-li komunistická) forma přístupu a myšlení. Je to v zásadě dědictví ještě stalinistického Ruska. Pan (ministr, profesor, prokurátor...) řekl. Tak je to pravda. Bez důkazů, bez poznatků, bez myšlení. V daném druhé straně není dána možnost se obhájit, je okamžitě odsouzena, za podpory davů. Připomíná Vám to procesy padesátých let? Asi nebudete daleko od pravdy. V Izraeli musíte převzít osobní odpovědnost za svá slova a podat důkazy.

Je rozdíl?

Pojďme se podívat na to, co se mohlo stát. Všechny informace prošly tiskem. Lze dohledat.

Varianta a)

Pan ministr loboval u pana prezidenta a prosil, aby dal jeho strýci ocenění. Chtěl, aby ho dostal on, jeho příbuzný. Ale je mnoho takových jako jeho strýc, kteří žijí v Izraeli i jinde, a pro ně on neloboval. Proč? Ocenění strýce by určitě pomohlo jménu a významu pana ministra. Jistě legitimní. Pan prezident vyhověl panu ministrovi a pomohl mu. Poté prosil pana ministra, aby nekazil ekonomické dohody s Čínou, které možná mají pomoci přilít nám všem do kapsy trochu peněz. Pan lidovecký ministr na oplátku ukázal lidu ČR a panu prezidentovi prostřední prst a řekl, že kašle na všechny, že on se chce zviditelnit. A lidovce nějaký lid nezajímá a táhnout s ním za jeden provaz nebude. A pan prezident reagoval tak, že pokud Lidovou stranu lid nezajímá tak jeho nezajímá osobní profit lidoveckého pana ministra. Také legitimní, i když docela drsné. Logické.

Varianta b)

Jak řekl pan ministr. Slovo od slova. Nelegitimní a nefér. Jednou jsi rozhodl dát ocenění, nemůžeš to vzít zpět. Strýc za nesprávné chování synovce nemůže. Jenže..... Velmi velmi nelogické.

Prezident vybral osobnost. Hmmmm

Kdo je to vlastně ministr Herman? Synovec? Jakou má souvislost se strýcem, kterého stěží někdy navštívil? Proč brát nesmyslně ocenění člověku, kterého jsem si jako prezident vybral? Kvůli jeho vzdálenému příbuznému? Co je jemu do synovce a synovci do strýce? ... Je tu příliš mnoho nesrovnalostí a nelogičností.

Varianta c)

Pan ministr si celou věc v rámci předvolebního boje vymyslel. Možná byly na hradě úvahy o ocenění. Pan prezident má jistě dobré informace, a tak se rozhodl, že po zvážení všech okolností nakonec cenu neudělí. Bez souvislosti s chováním pana ministra. A pan minstr ze zklamání řekl to, co řekl. Pan minstr pln očekávání.

Hloupé ale omluvitelné, pokud se jedná o selhání jedince. Drsné a chytré pokud se jedná o první salvu předvolebního boje.

Osobně nevím, která varianta je ta správná a myslím, že se to nikdy nedozvíme. Jak vidím jednotlivé hráče, připadá mi pravděpodobná varianta a) s tím, že situaci využili prezidentští kandidáti na první volební mítink.

Obecně platí, že nelze dokázat, že jste něco neudělal, anebo že něco nemáte. To je součástí práva po věky věků.

Na to je okřídlené starohebrejské přísloví: „Dokaž, že nemáš sestru.“

K celé věci poznámka. Je na čase naučit se přijímat odpovědnost za svá slova. A na Vás je, nevěřit všemu co kdo říká. Je jedno, je-li to lékař, ministr nebo prezident. Naučte se to, čemu židé po staletí říkají umění pochybovat a přijímat rozhodnutí. Ano pan minstr Herman řekl. A co má být, že řekl, co když je vše jinak? A když je to jinak, jaké jsou jiné varianty?

V medicíně se běžně ptáme: Ano toto je přepokládaná diagnóza a co když je to jiná diagnóza? Jaké jsou důkazy? O jaké diagnózy může jít? Jaké kroky potom podniknu?

Člověk (lékař) je vždy odpovědný za své činy. Ne za to co kdo řekl. Proto je třeba vše ověřit.

A máte tady důvod proč je v Izraeli nejlepší medicína na světě, proč mezi nositeli Nobelových cen je skoro polovina židů a proč izraelská ekonomika stojí na vynálezech a objevech.

Prostě pochybujte, myslete a vy to dokážete. Češi jsou chytrý národ se zdravým úsudkem.

Autor: Vladimír Daníček | pondělí 24.10.2016 7:30 | karma článku: 33.46 | přečteno: 1129x

Další články blogera

Vladimír Daníček

Obelhaní

Tak tady máme konec aféry Herman Brady. Ale před tím, než sklouzneme k jakýmkoli závěrům, pojďme si zopakovat fakta. Fakta jsou také skutečnosti. Tak pěkně po pořádku.

28.10.2016 v 2:55 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1150 |

Vladimír Daníček

Clanek smazan

Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou Clanek smazan po dohode s firmou

30.12.2014 v 12:26 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 4621 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Komisařka Jourová odolala útoku ČT, premiér Fico zařídil konec potravinového apartheidu

Ve středu večer jsem měl velký strach o naši paní komisařku z Bruselu, křehkou Věru Jourovou. Dostala se pod děsivou palbu moderátora ČT Borka - všem kulkám však odolala.

28.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 312 | Diskuse

Pavel Ďuran

ANO demokracii neohrožuje

Šokem bylo pro mne dnešní ráno, když jsem na stránkách Novinek.cz našel rozhovor s profesorem Zdeňkem Jičínským: „Nevidím, že by ANO ohrožovalo demokracii!“

28.7.2017 v 11:12 | Karma článku: 14.60 | Přečteno: 396 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

"Merklová horší než Hitler"

tak to zní titulní stránka Erdoganovi hodně a hodně blízkého tureckého deníku Yeni Vakit ze dne 25.7.2017 s fotografií paní kancléřky Angely Merklové, které na prsa Photoshopem nalepili Hackenkreuz.

28.7.2017 v 9:08 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 686 | Diskuse

Karel Januška

Dalíkovo odsouzení

Pan Dalík byl odsouzen k odnětí svobody. Odnětí svobody nařídil soud výrokem: „Občan Dalík se dopustil trestného činu. Proto bude zbaven osobní svobody v délce čtyř let.“

28.7.2017 v 3:59 | Karma článku: 25.47 | Přečteno: 987 | Diskuse

Zdenek Horner

Povolit popírání faktů bez omezení?

Nepřestanu asi nikdy litovat, že jsme po listopadu 89 nedokázali zakázat komunistickou stranu. Zato jsou u nás zakázána a stíhána extrémně pravicová hnutí. I když někdy lze nesnadno odlišit, ke které straně spektra hnutí patří.

28.7.2017 v 2:50 | Karma článku: 10.25 | Přečteno: 716 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3701

Především jsem lékař, mám svoji kliniku a svoji společnost a mám rád svoji profesi.Jsem pravicově zaměřený člověk. Představuji své názory a svůj pohled s výhodou nadhledu od jinud! Nikomu nic ndlužím a od nikoho nic nechci. To je moje výhoda. Můj názor je, že každý člověk by něl být zodpovědný za své činy a neschovávat se(v tomto případě za Nick), a proto na reakce anonymů nereaguji. Chceš diskutovat? Seber odvahu.Jinak není očem mluvit.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené knihy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.